تهران و شهرستان ها
لوگو

الو قلیان بهار


سفارش قلیون معمولی، عربی و اسپشیال

توجه! توجه! توجه!
* زمان استفاده از هر قلیان یک شب میباشد.
* قیمت سری اضافه (شامل تنباکو و ذغال اضافی) هر 60 هزار تومان میباشد.
* قلیان عرق نعنا جهت خرید بوده و قلیون متعلق به شما میگردد. قلیون های معمولی عربی و اسپشیال جهت اجاره هستند.

*نکات بهداشتی*
قلیون ها با شلنگ یک بار مصرف ارائه میشوند.
هر روز، شیشه، تنه و سری قلیون ها کامل شسته میشوند.
دود تنباکو سرطان زا است
قلیون عرق نعنا فاقد تنباکو و دود است

برای دریافت سفارش الو قلیون به راحتی میتوانید به سایت مراجعه کرده و با ثبت سفارش خود قلیون لاکچری خود رو در سریع ترین زمان ممکن به همراه طعم دلخواه خودتون درب منزل دریافت کرده و از آن لذت ببرید.

متن مطلب      کل مطالب     

تلفن سفارش : 09105084977


کد مطلب: 00073.html
۱۳۹۸/۰۷/۰۸ - ۱۲:۲۴

10 دلیل سفید شدن موها + 5 توصیه برای پیشگیری از آن

یکی از مهم‌ترین پیامدهای سبک زندگی مدرن، موهای سفید است. برای خیلی‌ها احساس ترس و وحشتی که با دیدن اولین تار موی سفید در بین موهایشان به وجود می‌آید با هیچ چیز قابل مقایسه نیست. در اینجا ما در مورد دلایل و روش‌های پیشگیری از خاکستری شدن زودرس موها صحبت می‌کنیم. با ما همراه باشید.

قُل قُل: یکی از مهم‌ترین پیامدهای سبک زندگی مدرن، موهای سفید است. - الو قلیان بهار - برای خیلی‌ها احساس ترس و وحشتی که با دیدن اولین تار موی سفید در بین موهایشان به وجود می‌آید با هیچ چیز قابل مقایسه نیست. در اینجا ما در مورد دلایل و روش‌های پیشگیری از خاکستری شدن - الو قلیان بهار - زودرس موها صحبت می‌کنیم. با ما همراه باشید.

به گزارش بنابر اخبار قُل قُل به نقل از سلامت نیوز به نقل از تبیان، سفید شدن موها با افزایش سن طبیعی است؛ اما هنگامی که آن‌ها را در اوایل دهه 30 و بعضی اوقات، حتی 20 سالگی مشاهده می‌کنید، بسیار مأیوس‌کننده است. هم خاکستری شدن و هم سفید - الو قلیان بهار - شدن موها نتیجه‌ی این است که موها رنگ‌دانه‌هایشان را از دست داده‌اند. هنگامی که کاهش قابل توجهی در - الو قلیان بهار - رنگدانه‌ها - الو قلیان بهار - به وجود می‌آید، موها خاکستری می‌شوند و وقتی هیچ رنگدانه ای وجود ندارد، موها سفید می‌شوند. - الو قلیان بهار - هنوز علت دقیق این مورد کشف نشده است؛ اما در ادامه فاکتورهایی که منجر به سفید شدن موها می‌شود و راه‌حل‌های درمانی آن را آورده‌ایم.

چه عواملی باعث ایجاد موهای سفید می‌شود؟
رشد مو هنگامی اتفاق می‌افتد که سلول‌های پیر به دلیل تولید سلول‌های جدید توسط فولیکول‌های مو بیرون رانده می‌شوند. این اتفاق - الو قلیان بهار - در سه مرحله رشد(آناژن)، توقف(کاتاژن) و استراحت(تلوژن) رخ می‌دهد. - الو قلیان بهار - در طول دوره‌ی استراحت، موهای شما به طول - الو قلیان بهار - عمر خود می‌رسند و می‌افتند و تار موی جدیدی در آنجا - الو قلیان بهار - رشد می‌کند. هنگامی که موهای - الو قلیان بهار - شما - الو قلیان بهار - رشد می‌کنند، رنگ‌دانه‌هایی به آن‌ها تزریق می‌شود که به آن رنگ می‌دهد. با افزایش سن، میزان رنگدانه‌ای که به هر رشته مو تزریق می‌شود کاهش می‌یابد، به همین دلیل موها خاکستری و در نهایت سفید می‌شوند.

بروز موهای سفید با عوامل زیر مشخص می‌شود:

برخی شرایط اساسی پزشکی می‌توانند باعث از بین رفتن رنگدانه در موهایتان شوند.

آن‌ها عبارت‌اند از: کمبود ویتامین B12 یا مشکلات غده تیروئید و هیپوفیز.


1- ژنتیک
متخصصان می‌گویند ژن‌ها عامل اصلی تعیین‌کننده‌ی این هستند که موهایتان - الو قلیان بهار - در چه سنی رنگدانه از دست بدهند. برای برخی افراد، این اتفاق حتی ممکن است قبل از 20 سالگی بیفتد و برای برخی دیگر، اولین - الو قلیان بهار - تارهای - الو قلیان بهار - سفید نسبتاً دیر مشاهده می‌شوند. هر چه پدر - الو قلیان بهار - و مادر - الو قلیان بهار - و پدربزرگ و مادربزرگتان زودتر موهایشان سفید شده باشد، احتمال این که موهای شما هم زود سفید شوند، بیشتر است.

2- کمبود ملانین
در بیشتر موارد، کمبود ملانین عامل - الو قلیان بهار - اصلی - الو قلیان بهار - سفید شدن موهاست. تولید ملانین به تغذیه مناسب و دریافت پروتئین کافی - الو قلیان بهار - بستگی دارد. کمبود این مواد مغذی باعث می‌شود میزانِ ملانین، از حد قابل قبول پایین‌تر بیاید.

3- عدم تعادل هورمون‌ها
هورمون‌های شما - الو قلیان بهار - تأثیر زیادی بر روی رنگدانه‌ی موهایتان دارند. عدم تعادل آن‌ها می‌تواند باعث - الو قلیان بهار - سفید شدن زودهنگام موها شود.

4- برخی شرایط پزشکی
برخی شرایط اساسی پزشکی می‌توانند باعث - الو قلیان بهار - از بین رفتن رنگدانه در موهایتان شوند. آن‌ها عبارت‌اند از: کمبود ویتامین - الو قلیان بهار - B12 یا مشکلات غده تیروئید و هیپوفیز.

5- استرس
استرس ناشی از برنامه‌های سرسام‌آور و مشغله‌های زیاد کاری، یکی دیگر از دلایل مهم خاکستری شدن زودهنگام موهاست؛ چه به‌ تنهایی و چه به دلیل افزایش دیگر عادات نادرست مثل - الو قلیان بهار - مصرف بیشتر فست فودها و... در این شرایط.

6- مواد شیمیایی
بعضی اوقات، استفاده از محصولات شیمیایی مانند شامپوها، صابون‌ها، رنگ موها و غیره ممکن است به طور مستقیم باعث این مشکل شود و یا می‌تواند با ایجاد عفونت یا آلرژی به طور غیرمستقیم موجب خاکستری شدن زودرس موها - الو قلیان بهار - شود.

7- عوامل خارجی
تغییر در رنگ موی شما می‌تواند به دلیل - الو قلیان بهار - عوامل خارجی مانند آب و هوا، آلودگی و قرار گرفتن در - الو قلیان بهار - معرض برخی مواد شیمیایی رخ دهد. این عوامل روند پیری را تسریع می‌کنند.
اخیراً در مورد فقدان رنگدانه در مو یک موفقیت اساسی حاصل شده است؛ به طوری که مشخص شد فولیکول‌های - الو قلیان بهار - مو مقدار کمی پراکسید هیدروژن آزاد می‌کنند که با گذشت زمان انباشته می‌شوند و با رنگ‌زدایی از موها باعث خاکستری شدن و در نهایت سفید شدن آن‌ها می‌شوند. با از بین بردن این تجمع، این امکان وجود دارد که موهای شما رنگ طبیعی خود را دوباره به - الو قلیان بهار - دست بیاورند.

8- چاقی
در مطالعه‌ای که در سال 2015 در - الو قلیان بهار - مجله the American Academy of Dermatology منتشر شد، دانشمندان مشاهده کردند افراد چاق ممکن است با افزایش خطر ابتلا به خاکستری شدن زودرس موها مواجه شوند. بدین منظور بهتر است وزنتان را در محدوده‌ی طبیعی نگه دارید.

9- کمبود ویتامین D
همان‌طور که ذکر شد برخی کمبودهای غذایی می‌توانند موجب خاکستری شدن موها شوند؛ یکی از آن‌ها کمبود ویتامین د است. یک مطالعه منتشرشده در مجله بین‌المللی Trichology نشان داد کودکانی که دچار موهای خاکستری زودرس بودند، در مقایسه با گروه کنترل، به میزان قابل توجهی دچار کمبود یا مقدار ناکافی از ویتامین د بودند.

10- بیماری خودایمنی آلوپسی آره آتا
بیماری پوستی خود ایمنی آلوپسی آره‌اتا می‌تواند منجر به سفید شدن تارهای مو شود. طبق توضیحات بنیاد ملی آلوپسی آره‌آتا، مبتلایان به این بیماری ممکن است موهای سر - الو قلیان بهار - یا - الو قلیان بهار - بدنشان را کاملاً از دست بدهند. این اتفاق به این دلیل می‌افتد که سیستم ایمنی بدن به فولیکول‌های مو حمله می‌کند و باعث ریزش موها - الو قلیان بهار - می‌شود و وقتی موی جدید رشد کرد، سفید می‌شود.

این - الو قلیان بهار - که خاکستری شدن موها قابل برگشت است و یا این که برای کمک به سیاه شدن موهای سفید چه کاری می‌توان انجام داد، تا حد زیادی به علت ایجاد آن بستگی دارد. اگر ژنتیک عامل این اتفاق باشد، کار چندان زیادی نمی‌توان کرد.
اگر علت اصلی - الو قلیان بهار - یک مشکل اساسی بهداشتی است، با پزشک مشورت کنید تا ببینید بهترین کاری که می‌توان انجام داد کدام است؟ - الو قلیان بهار - هنگامی که مشکل رفع شد، ممکن است به بازگرداندن رنگدانه به موهای شما کمک شود؛ البته در این مورد تضمین قطعی وجود ندارد.
پیگمانتاسیون مجدد گاهی اوقات پس از هورمون درمانی امکان‌پذیر است.
راه دیگر برای بهبود رنگدانه‌ها مصرف تزریقی یا خوراکی ویتامین B-12 است.

نکاتی برای خلاص شدن از شر موهای سفید:
1- افزایش مصرف ویتامین B12
به دلیل کمبود ویتامین B12 موهای شما ممکن است سفید شوند. اگر این مسئله‌ی - الو قلیان بهار - شماست برگشت فرآیند خاکستری شدن موها می‌تواند به‌ آسانی و راحتی مصرف مقادیر کافی - الو قلیان بهار - از این ویتامین باشد.
کمبود ویتامین B12 باعث کم‌خونی کشنده(پرنیشیوز) می‌شود و از دست دادن رنگدانه‌های موهایتان نیز از - الو قلیان بهار - علائم این بیماری است. با حفظ یک رژیم غذایی متعادل که مقادیر مناسبی ویتامین به شما می‌دهد، می‌توان این وضعیت - الو قلیان بهار - را برطرف کرد.

2- بررسی غده‌ی تیروئید - الو قلیان بهار - و درمان آن در صورت کم کاری
غده تیروئید شما روی تمام عملکردهای حیاتی بدنتان تأثیر دارد. هیپوتیروئیدیسم یا کم کاری تیروئید می‌تواند منجر به سفیدی زودرس موها شود. لازم است سطح تیروئیدتان را بررسی کنید تا در صورت از بین رفتن رنگدانه در موهایتان از علت آن آگاهی داشته باشید.
کم کاری تیروئید یک بیماری مزمن جدی است و ممکن است به مکمل هورمون - الو قلیان بهار - نیاز داشته باشد. برخی از غذاها - الو قلیان بهار - می‌توانند در عملکرد غده تیروئید شما اختلال ایجاد کنند. برای کنترل سطح تیروئید، حواستان - الو قلیان بهار - به آن‌ها باشد.

3. ترک سیگار
سبک زندگی شما تأثیر زیادی در سلامتی و رنگ موهایتان دارد. استعمال سیگار بر روی بدن شما اثرات نامطلوبی دارد و می‌تواند در سفید شدن موها مشارکت - الو قلیان بهار - کند.
نتایج یک مطالعه نشان داد که افراد سیگاری نسبت به افراد غیرسیگاری شانس بیشتری برای از دست دادن رنگدانه مو دارند.

4- دریافت آنتی‌اکسیدان‌ها به مقدار کافی
رژیم غذایی شما می‌تواند به جلوگیری از بروز موهای سفید کمک کند. فقط کافی است - الو قلیان بهار - مطمئن شوید که به اندازه کافی از مواد غذایی سرشار از آنتی‌اکسیدان مصرف می‌کنید.
از دست دادن رنگدانه به دلیل استرس اکسیداتیو می‌تواند تسریع شود. اکسیداسیون، که یک فرایند طبیعی است، موجب تولید رادیکال‌های آزاد می‌شود که مقدار آن با افزایش سن، افزایش می‌یابد. این عدم تعادل باعث می‌شود موهایتان - الو قلیان بهار - رنگدانه خود را از دست داده و سفید شود.

5- مصرف غذاهایی که برای کاهش موهای سفید مفیدند
اگر به دلیل کمبود ویتامین B12 موهایتان خاکستری شد باید غذاهای دریایی، تخم مرغ و گوشت بیشتری از جمله گوشت گاو - الو قلیان بهار - و گوسفند مصرف کنید. محصولات لبنی مانند شیر و پنیر نیز منابع خوبی هستند. کسانی که رژیم غذایی گیاهی یا وگان دارند، می‌توانند مکمل یا مواد غذایی غنی‌شده با ویتامین B12 را انتخاب کنند.
همچنین، غذاهای سرشار از آنتی‌اکسیدان مانند انواع توت، انگور، سبزیجات برگ سبز و چای سبز مصرف کنید.

در اینجا لیستی از غذاهایی وجود دارد که به شما کمک می‌کند موهایتان رنگدانه - الو قلیان بهار - دار شود:
- انواع توت: این میوه‌های ریز سرشار از ویتامین C هستند.
- جگر: - الو قلیان بهار - با کم‌خونی و کمبود آهن مبارزه - الو قلیان بهار - می‌کند.
- هویج: سرشار از ویتامین A است.
- برگ‌های کاری: سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی مانند سلنیوم، ید، روی و آهن است.
- اسفناج: در تولید ملانین کمک می‌کند.
- تخم مرغ: سرشار از ویتامین B12 است.
- لوبیا: منبع غنی پروتئین است.
- تخمه آفتابگردان: سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها و مواد معدنی است.
- - الو قلیان بهار - گردو: منبع غنی از مس است که به تولید ملانین کمک می‌کند.

آیا موهای سفید می‌توانند دوباره سیاه شوند؟
با تشخیص صحیح و درمان، فرایند خاکستری شدن - الو قلیان بهار - موها را می‌توان معکوس کرد و موهای سفید می‌توانند سیاه شوند. اما اگر مشکل ژنتیکی یا وابسته به سن باشد، - الو قلیان بهار - معکوس کردن روند بعید است. با این وجود، این امکان وجود دارد که سرعت این روند را با یک رژیم غذایی متعادل و یک رژیم مراقبت از مو کند کرد.

ما را به دوستان خود معرفی کنید


طراحی سایت و سئو توسط گلهای اندیشه
phone
instagram