تهران و شهرستان ها
لوگو

اجاره آنلاین قلیون الهیه


سفارش قلیون معمولی، عربی و اسپشیال

توجه! توجه! توجه!
* زمان استفاده از هر قلیان یک شب میباشد.
* قیمت سری اضافه (شامل تنباکو و ذغال اضافی) هر 60 هزار تومان میباشد.
* قلیان عرق نعنا جهت خرید بوده و قلیون متعلق به شما میگردد. قلیون های معمولی عربی و اسپشیال جهت اجاره هستند.

*نکات بهداشتی*
قلیون ها با شلنگ یک بار مصرف ارائه میشوند.
هر روز، شیشه، تنه و سری قلیون ها کامل شسته میشوند.
دود تنباکو سرطان زا است
قلیون عرق نعنا فاقد تنباکو و دود است

برای دریافت سفارش الو قلیون به راحتی میتوانید به سایت مراجعه کرده و با ثبت سفارش خود قلیون لاکچری خود رو در سریع ترین زمان ممکن به همراه طعم دلخواه خودتون درب منزل دریافت کرده و از آن لذت ببرید.

متن مطلب      کل مطالب     

تلفن سفارش : 09105084977


کد مطلب: 06268.html
۱۳۹۵/۰۲/۱۹ - ۱۷:۰۵

چطور مراقب مغزتان باشيد؟

یکدفعه بی‌آنکه دلیلش را بدانید، بدخلق و فراموشکار می‌شوید، همه‌‌چیز را گم می‌کنید و حرف زدن و رساندن منظورتان برایتان دشوار می‌شود. گاهي احساس مي‌كنيد گم شده‌ايد و در زمان و مكان مبهمي معلقيد. سراسيمه به پزشك مراجعه مي‌كنيد و با يك كلمه آشنا روبه‌رو مي‌شويد: آلزايمر؛ بيماري‌اي كه طبق آمارهاي سازمان جهاني بهداشت، ۴۰ ميليون نفر را در دنيا مبتلا كرده است.

قُل قُل: یکدفعه بی‌آنکه دلیلش را بدانید، بدخلق و فراموشکار می‌شوید، همه‌‌چیز را گم می‌کنید و حرف زدن و رساندن منظورتان برایتان دشوار می‌شود. گاهي احساس مي‌كنيد گم شده‌ايد و در زمان و مكان مبهمي معلقيد. سراسيمه به پزشك مراجعه مي‌كنيد و با يك كلمه آشنا روبه‌رو مي‌شويد: آلزايمر؛ بيماري‌اي كه طبق آمارهاي سازمان جهاني بهداشت، ۴۰ ميليون نفر را در دنيا مبتلا كرده است.

به گزارش بنابر اخبار قُل قُل به نقل از سلامت نیوز به نقل از همشهری، دكتر محمدحسين اعتمادي، متخصص مغز و اعصاب درباره اين بيماري، نشانه‌ها و راه‌هاي پيشگيري از آن اطلاعاتي را در اختيار ما قرار داده است .

آلزايمر به علاوه ۸

مهم‌ترين علامت آلزايمر، فراموشي است. آنقدر كه خيلي‌ها اين اختلال عملكردي مغز را با همه علائمي كه - اجاره آنلاین قلیون الهیه - دارد، فقط با لفظ «فراموشي» معرفي مي‌كنند. - اجاره آنلاین قلیون الهیه - اما بايد بدانيد كه هر فراموشي‌اي، نشانه آلزايمر نيست. برخي اختلالات مثل افسردگي، كم‌كاري تيروئيد، تومور مغزي، عفونت‌هاي مغزي، كمبود بعضي از ويتامين‌ها و حتي سكته‌هاي مغزي باعث فراموشي مي‌شوند. اما اگر فراموشي‌هاي يكي از نزديكانتان شما را نگران كرده، بايد به متخصص مغز و اعصاب مراجعه كنيد تا با معاينه دقيق، گرفتن تست حافظه و اسكن مغز، احتمال آلزايمر را در او بررسي كند. پزشك همچنين سابقه بيماري را در خانواده بيمار بررسي مي‌كند، سير مشكلات روحي او را مي‌سنجد و سعي مي‌كند از طريق مكالمه پي به‌شدت فراموشي ببرد. افراد مبتلا به آلزايمر، معمولا جهت‌يابي - اجاره آنلاین قلیون الهیه - درستي از زمان و مكان ندارند؛ يعني ترتيب و توالي زمان‌ها در ذهنشان به هم مي‌خورد، مكان‌ها را نمي‌شناسند و اگر از آنها بپرسيد اينجا كجاست يا در چه تاريخي هستيم، نمي‌توانند جواب دهند. اين بيماران همچنين قادر به حل محاسبات ساده نيستند. به يادآوردن لغات، نقاشي كردن و... هم در اين افراد مختل مي‌شود. آلزايمر اگر تا قبل از ۶۵سالگي بروز كند، زودرس است و - اجاره آنلاین قلیون الهیه - بعد از اين سن، - اجاره آنلاین قلیون الهیه - ديررس. اما در هر صورت، بعد از بروز آلزايمر، روند تخريب سلول‌هاي مغز شدت مي‌گيرد و بيمار به‌طور ميانگين ۸سال بعد از تشخيص بيماري‌اش زنده مي‌ماند. در اين دوران، بيمار بايد توسط شبكه حمايتي قدرتمندي احاطه شود. اين - اجاره آنلاین قلیون الهیه - شبكه حمايتي، خانواده و كادردرماني است كه سعي مي‌كنند ضمن مراقبت از او، توانايي‌هاي باقيمانده ذهن او را تقويت كنند.

زنگ خطرهاي آلزايمر

اولين نشانه‌هاي كاهش عملكرد سلول‌هاي عصبي از حدود ۳۰‌سالگي نمايان مي‌شود اما نمودي در زندگي شما ندارد و همه‌‌چيز در فيزيولوژي مغزتان اتفاق - اجاره آنلاین قلیون الهیه - مي‌افتد. از حدود ۴۰‌سالگي تخريب سلول‌ها شروع - اجاره آنلاین قلیون الهیه - مي‌شود و شما احساس مي‌كنيد فراموشكار شده‌ايد. اين اتفاق شايد به‌نظرتان كاملا طبيعي - اجاره آنلاین قلیون الهیه - برسد اما اگر جلوي آن را نگيريد، در حوالي ۶۰‌سالگي نشانه‌هاي جدي آلزايمر را نشان خواهيد داد. در واقع بايد گفت آلزايمر بي‌خبر از راه نمي‌رسد. معمولا قبل از اينكه فرد دچار نقص عملكرد مغزي شود، نشانه‌هايي دارد كه با شدت كم ظاهر مي‌شوند و به مرور زمان، شدت مي‌گيرند. مهم‌ترين اين علامت‌ها كه بايد آنها را زنگ خطري براي تشخيص بيماري دانست، عبارتند از:
كم حافظگي: اختلال حافظه نخستين نشانه بروز - اجاره آنلاین قلیون الهیه - آلزايمر است. فراموشي در امور روزمره‌تان كم‌كم به جايي مي‌رسد كه زندگي‌تان را مختل مي‌كند. قرار‌هايتان را فراموش مي‌كنيد، اسامي نزديكانتان را از ياد مي‌بريد و - اجاره آنلاین قلیون الهیه - حتي چهره‌هاي آشنا را ديگر به‌خاطر نمي‌آوريد.
ناتواني از انجام كار‌ها: آلزايمر مي‌تواند - اجاره آنلاین قلیون الهیه - با سلول‌هاي مغزي شما كاري كند كه حتي يادتان برود قبلا كارهاي عادي روزمره‌تان را چطور انجام مي‌داديد. فراموش مي‌كنيد كه چطور غذا بپزيد، چطور در خانه را قفل كنيد يا حتي يادتان مي‌رود كه ساعت‌ها از ظهر گذشته و شما ناهار نخورده‌ايد.
فرار كلمات: افراد مبتلا به آلزايمر، كلمات معمولي و ساده را از ياد مي‌برند و دچار لكنت مي‌شوند. نمي‌دانند چطور منظورشان را بيان كنند و حتي براي گفتن جمله ساده‌اي مثل «در را ببند» كلمات مناسب را در ذهنشان پيدا نمي‌كنند. گاهي - اجاره آنلاین قلیون الهیه - براي رساندن منظورشان مجبورند از كلمات اشتباهي - اجاره آنلاین قلیون الهیه - استفاده كنند. مثلا به جاي اينكه بگويند: «آب سرد است»، ممكن است بگويند: «آب لاغر است».
گم شدن در زمان و مكان: هنگام بروز آلزايمر، - اجاره آنلاین قلیون الهیه - فرد بيمار، تاريخ را گم مي‌كند. نمي‌داند چه فصلي از سال است، چه روزي است و در كجا زندگي مي‌كند.
كاهش درك و قضاوت: بيمار مبتلا به آلزايمر، از تصميم‌گيري حتي در ساده‌ترين وضعيت ناتوان است. او بريدگي دستش را درك نمي‌كند. وقتي لباس گرم به تن دارد و عرق مي‌ريزد، نمي‌تواند دريابد كه با درآوردن لباسش، - اجاره آنلاین قلیون الهیه - مشكلش حل خواهد شد. درك موقعيت و قضاوت درباره شرايط و تصميم‌گيري براي اين افراد تقريبا غيرممكن است.
جابه‌جا گذاشتن اجسام: شايد وقتي ذهنتان درگير است، موقتا وسايل را جابه‌جا بگذاريد اما وقتي آلزايمر داريد، حتي نمي‌دانيد جاي وسايل را اشتباه گذاشته‌ايد و هيچ وقت هم نخواهيد فهميد.
تغييرات خلقي: افراد مبتلا به آلزايمر، تغييرات خلقي خيلي سريعي نشان مي‌دهند. مي‌توانند در يك لحظه شاد باشند و در يك لحظه، ناگهان گريه كنند.

چطور مراقب مغزتان باشيد؟

مغز هم درست به اندازه بقيه اندام‌هاي شما نياز به مراقبت دارد و همين مراقبت، - اجاره آنلاین قلیون الهیه - به پيشگيري از آلزايمر كمك مي‌كند. براي آنكه از پادشاه بدنتان محافظت كنيد، بايد قلمرو سالمي براي او ايجاد كنيد. - اجاره آنلاین قلیون الهیه - اين قلمرو سالم، جسم شماست. بايد از مواد‌مخدر، الكل و داروهاي روانگردان به‌شدت اجتناب كنيد و تغذيه سالمي داشته باشيد. جالب است بدانيد كه پژوهش‌ها نشان داده بيشتر افرادي كه در سنين جواني نشانه‌هاي اختلال حافظه را بروز مي‌دهند، به ديابت، چاقي و بيماري‌هاي قلبي هم دچار هستند. آنها سه برابر بيشتر از ديگران در خطر ابتلا به آلزايمر قرار دارند. بهترين - اجاره آنلاین قلیون الهیه - شيوه تغذيه براي محافظت از مغز، مصرف سبزيجات، ويتامين‌هاي گروهB، آجيل‌هاي خام (مثل گردو و بادام) و غذاهاي دريايي است. ورزش كردن هم با افزايش سلامتي جسماني‌تان، تأثير مثبتي بر سلامت مغز مي‌گذارد. به جز بدن، شما بايد مغزتان را هم ورزش دهيد. ورزش مغز، يادگيري است. از هر روشي براي به‌خاطر سپردن اعداد، كلمات و رويداد‌ها استفاده كنيد. زندگي امروزي، با تكنولوژي‌هاي پيشرفته‌اش، روزبه‌روز مغز ما را منزوي‌تر كرده و فرصت به‌كار گرفتن قواي فكري و حافظه‌مان را كمتر مي‌كند. سعي كنيد وابستگي‌تان را به لوازم ديجيتال كمتر كنيد تا حد ممكن شماره‌ها، چهره‌ها، اسامي - اجاره آنلاین قلیون الهیه - و نشاني‌ها را به ذهنتان بسپاريد و كمتر به نوشته‌هاي كاغذي يا ديجيتال متكي باشيد.

ما را به دوستان خود معرفی کنید


طراحی سایت و سئو توسط گلهای اندیشه
phone
instagram