تهران و شهرستان ها
لوگو

سرویس قلیان فوری نیاوران


سفارش قلیون معمولی، عربی و اسپشیال

توجه! توجه! توجه!
* زمان استفاده از هر قلیان یک شب میباشد.
* قیمت سری اضافه (شامل تنباکو و ذغال اضافی) هر 60 هزار تومان میباشد.
* قلیان عرق نعنا جهت خرید بوده و قلیون متعلق به شما میگردد. قلیون های معمولی عربی و اسپشیال جهت اجاره هستند.

*نکات بهداشتی*
قلیون ها با شلنگ یک بار مصرف ارائه میشوند.
هر روز، شیشه، تنه و سری قلیون ها کامل شسته میشوند.
دود تنباکو سرطان زا است
قلیون عرق نعنا فاقد تنباکو و دود است

برای دریافت سفارش الو قلیون به راحتی میتوانید به سایت مراجعه کرده و با ثبت سفارش خود قلیون لاکچری خود رو در سریع ترین زمان ممکن به همراه طعم دلخواه خودتون درب منزل دریافت کرده و از آن لذت ببرید.

متن مطلب      کل مطالب     

تلفن سفارش : 09105084977


کد مطلب: 06102.html
۱۳۹۵/۰۴/۱۴ - ۱۱:۵۲

خطر قرار دادن غذای گرم در فریزر

برای سریع خنک کردن غذا، آن را در کاسه ای فلزی قرار داده یا ظرف غذای گرم را درون یک ظرف پر از آب سرد بگذارید تا به دمای مناسب برسد.

قُل قُل-*دکتر پیمان غلام نژاد:برای سریع خنک کردن غذا، آن را در کاسه ای فلزی قرار داده یا ظرف غذای گرم را درون یک ظرف پر از آب سرد بگذارید تا به دمای مناسب برسد.

به گزارش بنابر اخبار قُل قُل به نقل از سلامت نیوز به نقل از زندگی آنلاین، منجمد کردن غذا سریع ترین و راحت ترین روش برای حفظ خوراکی‌ها در خانه است. امروزه با استفاده از کیسه‌های پلی اتیلن، ظروف پلاستیکی، برچسب‌های فریزر و دیگر لوازم، می‌توانیم به راحتی انواع خوراکی‌ها را در فریزر نگهداری کنیم.

میوه‌ها و سبزیجات و بیشتر محصولات باید وقتی کاملا رسیده و با طراوت هستند، منجمد شوند.

منجمد کردن غذا سریع ترین و راحت ترین روش برای حفظ خوراکی‌ها در خانه است. امروزه با استفاده از کیسه‌های پلی اتیلن، ظروف پلاستیکی، برچسب‌های فریزر و دیگر لوازم، می‌توانیم به راحتی انواع خوراکی‌ها را در فریزر نگهداری - سرویس قلیان فوری نیاوران - کنیم.

رعایت اصول صحیح انجماد غذا به حفظ کیفیت و مواد مغذی خوراکی‌ها هنگام مصرف - سرویس قلیان فوری نیاوران - کمک می‌‌کند.


تغییرات شیمیایی هنگام عملیات - سرویس قلیان فوری نیاوران - انجماد

میوه‌ها و سبزیجات پس از چیده شدن، تحت تاثیر تغییرات شیمیایی قرار می‌‌گیرند که در نهایت موجب - سرویس قلیان فوری نیاوران - فساد و از بین رفتن آنها - سرویس قلیان فوری نیاوران - می‌‌شود. رنگ، مواد مغذی - سرویس قلیان فوری نیاوران - و طعم مواد غذایی تحت تاثیر آنزیم‌های موجود در آنها به مرور زمان تغییر می‌‌کند.

بنابراین این محصولات باید زمانی که رسیده اند و کاملا با طراوت هستند منجمد شوند. بدین ترتیب آنزیم‌های موجود در آنها در اثر سرما غیر فعال شده و مانع فساد خوراکی‌ها می‌‌شود.


تغییر بافت مواد خوراکی در زمان انجماد

90 درصد وزن اکثر میوه‌ها و سبزیجات از آب تشکیل شده است. این آب و دیگر مواد شیمیایی، در سلول‌ها قرار گرفته و ساختار و بافت مناسبی به آن می‌‌بخشند.

وقتی این مواد در حالت انجماد قرار می‌‌گیرند و آب درون - سرویس قلیان فوری نیاوران - آنها یخ می‌‌زند، حجم شان - سرویس قلیان فوری نیاوران - بیشتر شده و بلورهای یخ، دیواره‌های سلول را پاره کرده و بیرون می‌‌زنند.

در نتیجه، - سرویس قلیان فوری نیاوران - وقتی یخ این محصولات، هنگام مصرف باز - سرویس قلیان فوری نیاوران - می‌‌شود، بافت خوراکی‌ها بسیار نرم تر از قبل از زمان انجماد می‌‌شود.

این - سرویس قلیان فوری نیاوران - تغییرات در محصولاتی مانند لوبیا، ذرت و نخود کمتر دیده می‌‌شود. همچنین اگر سرعت یخ زدن محصولات بالا باشد، به جای تشکیل بلورهای یخ درشت، بلورهای کوچکی به وجود می‌‌آید که نمی‌‌توانند حجم بالایی از سلول‌ها را از بین ببرند و ساختار محصول بهتر حفظ می‌‌شود.

خطر قرار دادن غذای گرم در فریزر

برای سالم نگهداشتن خوراکی‌های گرم در فریزر، آنها باید پیش از انجماد کاملا سرد شوند. قرار دادن غذای گرم در فریزر، دمای محیط را افزایش داده و موجب گرم شدن مواد خوراکی یخ زده اطراف آن و دوباره یخ زدن آنها پس از کاهش مجدد دما، می‌‌شود.

این وضعیت طعم و بافت غذا را تغییر می‌‌دهد. برای سریع خنک کردن غذا، آن را در کاسه ای فلزی - سرویس قلیان فوری نیاوران - قرار داده یا ظرف غذای گرم را درون یک ظرف پر از آب سرد بگذارید - سرویس قلیان فوری نیاوران - تا به دمای مناسب برسد.

روغن اضافی خورش‌ها و مواد غذایی مایع پرچرب را که پس از سرد شدن به روی غذا می‌‌آیند را با قاشق بردارید و - سرویس قلیان فوری نیاوران - سپس غذا را در فریزر بگذارید. چربی‌ها بدلیل قابلیت بالای فساد پذیری از طول عمر غذاهای منجمد شده می‌‌کاهند.


سوختگی انجماد

با استفاده از کیسه‌های فریزری ضد رطوبت زیپ دار مانع سوختگی فریزری غذاها شوید. ورود هوا - سرویس قلیان فوری نیاوران - به داخل بسته بندی‌های غذاهای - سرویس قلیان فوری نیاوران - منجمد - سرویس قلیان فوری نیاوران - شده، موجب تغییر رنگ - سرویس قلیان فوری نیاوران - و ایجاد لکه‌هایی روی مواد غذایی می‌‌شود.

البته غذا فاسد نمی‌‌شود اما طعم آن دیگر مانند قبل نخواهد بود. غذاها - سرویس قلیان فوری نیاوران - را در بسته‌های کوچک و به اندازه نیازتان بسته بندی نمایید دراینصورت هم سریعتر منجمد می‌‌شوند و هم استفاده از آن - سرویس قلیان فوری نیاوران - راحت تر خواهد بود.

درضمن با استفاده از برچسب و ماژیک غیر - سرویس قلیان فوری نیاوران - قابل پاک شدن در برابر رطوبت، نام غذاها، وزن و تاریخ انجمادشان را یادداشت کنید.

طبقه‌های فریزر را با انباشتن بسته‌های غذایی پر نکنید و به اندازه - سرویس قلیان فوری نیاوران - کافی فضا برای جا به جایی هوا بگذارید - سرویس قلیان فوری نیاوران - تا بسته‌ها - سرویس قلیان فوری نیاوران - سریع تر منجمد شوند.


ذوب کردن غذای منجمد شده

استفاده از یخچال یا مایکروویو برای - سرویس قلیان فوری نیاوران - انجماد زدایی و رسیدن به دمای محیط مناسب تر است. برای این کار زمان کافی در نظر بگیرید.

این روش معمولا برای هر نیم کیلو غذا، حدود 5 ساعت طول می‌‌کشد. برای پیشگیری از آلودگی هرگز غذا - سرویس قلیان فوری نیاوران - را در دمای اتاق ذوب نکنید...


هنگام منجمد کردن خوراکی‌ها، دانستن اینکه هر کدام از خوراکی‌ها را چقدر می‌‌توان در فریزر نگهداشت تا مواد مغذی‌اش حفظ شود، مهم است. در این بخش مدت زمان نگهداری برخی از مواد در فریزر آورده شده است.


خوراکی‌های فریزر دوست و مدت زمان نگهداری آنها

برخی غذاها نسبت به خوراکی‌های دیگر برای انجماد و دوباره ذوب شدن، مناسب‌تر هستند. غذاهای گوشتی، سوپ‌ها و خورش‌ها را می‌‌توان به راحتی منجمد کرد.

هنگام منجمد کردن خوراکی‌ها، دانستن اینکه هر کدام از خوراکی‌ها را چقدر می‌‌توان در فریزر نگهداشت تا مواد مغذی‌اش حفظ شود، مهم است. در این بخش مدت زمان نگهداری برخی از مواد در فریزر آورده شده است:

- نان و انواع دسرها را می‌‌توان بین دو - سرویس قلیان فوری نیاوران - تا سه ماه در فریزر نگهداشت. بهترین - سرویس قلیان فوری نیاوران - زمان ماندگاری کیک یخ زده در فریزر - سرویس قلیان فوری نیاوران - یک ماه می‌‌باشد.

- شیرینی‌ها و میوه‌های پخته شده را می‌‌توان به مدت سه ماه در فریزر نگهداشت. نگهداری کلوچه پس - سرویس قلیان فوری نیاوران - از یک ماه در فریزر توصیه نمی‌‌شود.

- گوشت گوسفند تا 9 ماه - سرویس قلیان فوری نیاوران - و گوشت گوساله بین 4 تا 6 ماه می‌‌تواند - سرویس قلیان فوری نیاوران - منجمد بماند.

- - سرویس قلیان فوری نیاوران - گوشت مرغ - سرویس قلیان فوری نیاوران - و بوقلمون حتی تا یکسال هم در فریزر دوام می‌‌آورد.

- جگر، دل، زبان، قلوه تا چهار ماه در فریزر سالم می‌‌مانند.

- درخصوص غذاهای دریایی مانند ماهی‌ها، باید گفت که می‌‌توان ماهی‌های کم چرب را تا 6 ماه و ماهی‌های پرچرب را تا 3 ماه در فریزر نگهداشت.

میگو‌ها هم تا 6 ماه در فریزر سالم می‌‌مانند، به شرط اینکه - سرویس قلیان فوری نیاوران - وقتی تازه هستند به سرعت منجمد شوند. غذاهای دریایی کنسرو شده را پس از باز کردن درب قوطی می‌‌توان تا دو ماه در فریزر نگهداشت.

- تخم‌مرغ خام و بدون پوسته را می‌‌توان به مدت یک ماه در فریزر نگهداشت.

- مرکبات را بیشتر از سه ماه نباید به حالت انجماد نگهداشت . ماندگاری سایر میوه‌ها بین 9 ماه تا یکسال می‌‌باشد. انواع سبزیجات را می‌‌توان تا 12 ماه در فریزر حفظ کرد.

- شیر تا سه ماه و آب میوه‌های خانگی را تا 6 ماه می‌‌توان - سرویس قلیان فوری نیاوران - در حالت انجماد نگهداری کرد، اما اگر غلظت آب میوه بالا باشد ماندگاری آن در فریزر بمدت 10 ماه تا یک سال - سرویس قلیان فوری نیاوران - افزایش می‌‌یابد.


خوراکی‌هایی که نباید فریزری کرد

تخم مرغ آب‌پز، قهوه، سس مایونز، دوغ (دوغ پس از گرفتن کره)، پنیرخامه‌ای، پودینگ، انواع سالادها، پاستای پخته نشده، غلات، سیب، خربزه، کنگر فرنگی، بادنجان، کاهو، سیب‌زمینی، تربچه و جوانه‌های گیاهان موادی هستند که هرگز نباید منجمد شوند چراکه مواد مغذی و طعم‌شان از بین می‌‌رود.


نکاتی در خصوص منجمد کردن غذاها

- هرگز - سرویس قلیان فوری نیاوران - غذایی را که یکبار منجمد شده، حتی اگر به صورت خام باشد، پس از انجماد زدایی دوباره منجمد نکنید. با این کار کیفیت - سرویس قلیان فوری نیاوران - مواد مغذی و طعمش کاهش می‌‌یابد.

- فرآیند انجماد، میکروارگانیسم‌های موجود در میوه و - سرویس قلیان فوری نیاوران - سبزیجات را از بین نمی‌‌برد، بلکه آنها را غیر فعال می‌‌کند. بنابراین کاهش دمای محیط - سرویس قلیان فوری نیاوران - بدلیل - سرویس قلیان فوری نیاوران - قطع برق یا باز ماندن درب فریزر سبب فعالیت دوباره میکروب‌ها و فساد مواد غذایی می‌‌شود.

اگر منجمد کردن مواد غذایی را طبق اصول صحیح انجام دهید، نه تنها - سرویس قلیان فوری نیاوران - غذایی سالم در دسترس خواهید داشت، بلکه هنگام مصرف از شکل ظاهری و طعم شان مانند قبل از انجماد لذت خواهید برد.

ما را به دوستان خود معرفی کنید


طراحی سایت و سئو توسط گلهای اندیشه
phone
instagram