تهران و شهرستان ها
لوگو

شماره اجاره الو قلیون روشن


یکی از بهترین انتخاب های مشتری برای دریافت سرویس الو قلیون وب سایت ما بوده که شما به راحتی میتوانید با ورود به سایت و ثبت سفارش خود قلیون روشن به همراه زغال رو با هر طعمی که بخوایید درب منزل در کمترین زمان ممکن دریافت کنید.

سفارش قلیون معمولی، عربی و اسپشیال

توجه! توجه! توجه!
* زمان استفاده از هر قلیان یک ساعت میباشد.
* قیمت سری اضافه (شامل تنباکو و ذغال اضافی) هر 50 هزار تومان میباشد. سری اضافه شامل زمان اضافی برای در اختیار داشتن قلیون جهت استفاده از سری میباشد. بنابراین نگران زمان نباشید.
* قلیان عرق نعنا جهت خرید بوده و قلیون متعلق به شما میگردد. قلیون های معمولی عربی و اسپشیال جهت اجاره هستند.

*نکات بهداشتی*
قلیون ها با شلنگ یک بار مصرف ارائه میشوند.
هر روز، شیشه، تنه و سری قلیون ها کامل شسته میشوند.
دود تنباکو سرطان زا است
قلیون عرق نعنا فاقد تنباکو و دود است

برای دریافت سفارش الو قلیون به راحتی میتوانید به سایت الو هوکا مراجعه کرده و با ثبت سفارش خود قلیون لاکچری خود رو در سریع ترین زمان ممکن به همراه طعم دلخواه خودتون درب منزل دریافت کرده و از آن لذت ببرید.

متن مطلب      کل مطالب     

تلفن سفارش : 09105084977


کد مطلب: 12043.html
۱۳۹۷/۰۵/۰۱ - ۱۵:۴۶

قیمت یک پرس چلوکباب کوبیده سالم چقدر باید باشد؟

به‌ناز مقدسی| چلوکباب همان غذای لذیذ و دوست‌داشتنی پشت پرده عجیب و غریبی دارد.مثل عقبه‌کباب کوبیده‌های ٤ تا ٦هزارتومانی که کاشف به عمل آمد، با گوشت کیلویی ٦٠هزار تومان و برنج ١٣‌هزار تومانی عملا آن چیزی که به‌عنوان کباب به دست مشتری می‌رسد، مخلوطی از یک‌درصد گوشت، ٩٩‌درصد سنگدان چرخ‌کرده مرغ، نان خشک و پیاز و ادویه است! با این تعریف در سال‌های اخیر بازار چلوکبابی‌ها و نرخ‌های نامتعارف‌شان که گاهی آنها را به ارزان‌فروشی و گاهی هم به گرانفروشی متهم می‌کند، این بازار را با حواشی مختلفی روبه‌رو کرده است.

قُل قُل: چلوکباب همان غذای لذیذ و دوست‌داشتنی پشت پرده عجیب و - شماره اجاره الو قلیون روشن - غریبی دارد.مثل عقبه‌کباب کوبیده‌های ٤ تا ٦هزارتومانی که کاشف به عمل آمد، با گوشت کیلویی ٦٠هزار تومان و برنج ١٣‌هزار تومانی عملا آن چیزی که به‌عنوان کباب به دست مشتری می‌رسد، مخلوطی از - شماره اجاره الو قلیون روشن - یک‌درصد گوشت، ٩٩‌درصد سنگدان چرخ‌کرده مرغ، نان خشک و پیاز و ادویه است! با این تعریف در سال‌های اخیر بازار چلوکبابی‌ها و نرخ‌های نامتعارف‌شان که گاهی آنها را به ارزان‌فروشی و گاهی هم به گرانفروشی متهم می‌کند، این بازار را با حواشی مختلفی روبه‌رو کرده است.

به گزارش بنابر اخبار قُل قُل به نقل از سلامت نیوز به نقل از شهروند - شماره اجاره الو قلیون روشن - ،ناصر حسینی‌تبریزی رئیس اتحادیه چلوکباب و چلوخورش که علاقه‌اش به دنیای غذاها او را - شماره اجاره الو قلیون روشن - به سمت - شماره اجاره الو قلیون روشن - این کار کشاند، معتقد است که آنها یک صنف بین‌المللی - شماره اجاره الو قلیون روشن - و شناخته‌شده در همه جهان هستند.

او می‌گوید: «همه دنیا چلوکباب را می‌شناسند. امروزه به هر کشوری که بروید و بگویید ایرانی هستید، بلافاصله به شما می‌گویند «چلوکباب؟!» با او به گفت‌وگو نشستیم تا درباره کیفیت چلوکباب ایرانی، قیمت‌های واقعی آنها و حق سرویس‌های غیرقانونی شفاف‌سازی کنیم.

شما بیش از ٤٠‌سال است که در اتحادیه چلوکبابی‌ها و خورش‌های تهران فعالیت می‌کنید. رُک بگویم، شغل شما حرفه متداولی نیست؛ علاقه‌تان به غذا و کباب باعث شد تا در این اتحادیه مشغول - شماره اجاره الو قلیون روشن - به کار شوید؟
معمولا هرکسی به دنبال کار مورد علاقه‌اش می‌رود. برای - شماره اجاره الو قلیون روشن - من هم همین‌طور بود، چون همیشه به غذای خوب اهمیت می‌دادم، در اتحادیه چلوکبابی‌ها و خورش‌ها مشغول به کار شدم.


آقای حسینی‌تبریزی، جوانان امروزی از پدرو مادرهایشان می‌شنوند که - شماره اجاره الو قلیون روشن - قدیم‌ها چلوکباب مزه دیگری داشت و الان چلوکباب‌ها طعم قدیم را ندارند! این موضوع درست است؟
بله، کاملا درست است. قدیم‌ها که تازه چلوکبابی‌ها کارشان را شروع کرده بودند و تعدادشان کم بود، کیفیت گوشت گوسفندی خیلی بهتر از الان - شماره اجاره الو قلیون روشن - بود. از طرف دیگر، گوسفندان در زمان قدیم در صحرا چرا می‌کردند و علف و آّب تمیز می‌خوردند، اما الان گوسفندان به سبک قدیم به چرا نمی‌روند و حتی بعضا در جاهایی که زباله است، می‌چرند یا آب فاضلاب می‌خورند. بنابراین در زمان قدیم گوشت این حیوانات خوشمزه‌تر و لذیذتر بود.


در دهه٥٠ و حتی قبل‌تر تعداد چلوکبابی‌های تهران - شماره اجاره الو قلیون روشن - خیلی کمتر از حالا بود. آن‌موقع‌ها کدام چلوکبابی‌ها بودند؟
در دهه٥٠ تعداد چلوکبابی‌ها محدود بود، مثلا نایب، شرف‌الاسلامی، جوان و شمشیری بودند.
گرایش و علاقه مردم نسبت به چلوکباب در سال‌های اخیر نسبت - شماره اجاره الو قلیون روشن - به دهه‌های گذشته تفاوتی پیدا کرده است؟
ببینید در زمان‌های قدیم مردم خیلی برای خوردن چلوکباب دست و دلبازی نمی‌کردند. چلوکباب یک غذای لوکس به حساب می‌آمد و بیشتر مشتریان چلوکبابی‌ها هم افراد متمول جامعه بودند. آن‌موقع‌ها غذایی مثل - شماره اجاره الو قلیون روشن - آبگوشت مورد علاقه مردم کوچه و بازار بود، اما در دهه‌های٧٠ و ٨٠ با گسترش شهرنشینی - شماره اجاره الو قلیون روشن - هم دست در این کار زیاد‌تر شد. بنابراین حالا تعداد چلوکبابی‌هایی که در آن هم انواع کباب طبخ می‌شود و هم خورش، بیشتر شده است.


- شماره اجاره الو قلیون روشن - آقای حسینی‌تبریزی الان در یک خیابان ممکن است ٤ - شماره اجاره الو قلیون روشن - تا ٥ چلوکبابی کنار هم مشغول به کار باشند. می‌خواهم بدانم افزایش تعداد چلوکبابی‌ها در - شماره اجاره الو قلیون روشن - کیفیت اصلی چلوکباب تاثیرگذار است یا نه؟
بله، تاثیرگذار است؛ در سال‌های اخیر با افزایش تعداد چلوکبابی‌ها، ارزش و کیفیت این - شماره اجاره الو قلیون روشن - غذا کم شده اما علاقه‌مند به چلوکباب زیاد شده است! (با خنده)
درحال حاضر - شماره اجاره الو قلیون روشن - تهران چند چلوکبابی دارد؟
حدود ‌هزار و١٠٠ چلوکبابی - شماره اجاره الو قلیون روشن - در تهران با مجوز مشغول به کار هستند و حدود ٦٠٠ چلوکبابی هم بدون مجوز فعالیت می‌کنند که مجموعا می‌شود ‌هزار و ٧٠٠ چلوکبابی.
چلوکبابی‌هایی که بدون مجوز فعالیت می‌کنند، شناسایی شده‌اند؟
حدود ٧٠درصدشان شناسایی شده‌اند.


مردم که نمی‌دانند کدام چلوکبابی مجوز دارد و کدام ندارد. بنابراین فقط شناسایی شده‌اند یا اقدامی هم - شماره اجاره الو قلیون روشن - برای بسته‌شدن آنها صورت گرفته؟
ما در حد وظیفه‌مان آنها را شناسایی کردیم و به اداره اماکن اطلاع داده‌ایم.
در سال‌های اخیر غذاهایی مثل کباب و چلوخورش‌ها به روش اینترنتی هم به فروش می‌رسد. در این روش، در واقع مردم از طریق سایت‌ها یا اپلیکیشن‌های هوشمند به تعدادی از زنان خانه‌دار سفارش غذا می‌دهند و آنها هم غذا را درخانه‌شان طبخ می‌کنند و به دست مشتری‌شان می‌رسانند.

چقدر می‌توان به این نوع تهیه غذا اعتماد کرد؟
ببینید محل طبخ غذا، آشپز و کارگران و مواد غذایی اهمیت - شماره اجاره الو قلیون روشن - زیادی در تهیه غذا دارند. بنابراین اگر غذاهایی که به این شکل در خانه‌ها طبخ - شماره اجاره الو قلیون روشن - می‌شوند، از ارگان‌های مربوط مثل اتحادیه و وزارت بهداشت مجوز فعالیت دارند، مشکلی ندارد اما اگر زیرخاکی و مخفیانه این کار انجام شود، قطعا تخلف است.

شمال تهران چلوکباب، جنوب تهران چلوخورش

در کدام مناطق تهران، مردم بیشتر چلوکباب می‌خورند و - شماره اجاره الو قلیون روشن - درکدام مناطق خورش؟
در مناطق جنوبی و مرکزی تهران از چلوخورش‌ها بیشتر استقبال می‌شود اما در مناطق شمالی و مرفه تهران مردم بیشتر چلوکباب می‌خورند.
در سال‌های اخیر بازار فست‌فودها داغ شده؛ دلیلش هم این است که علاوه بر تغییر ذائقه جوانان این نوع غذا نسبت به چلوکباب ارزان‌تر است و از طرف دیگر - شماره اجاره الو قلیون روشن - خیلی از مردم تصور می‌کنند خوردن فست‌فود‌ها برای شام وعده سبک‌تری نسبت به چلوکباب است.
مقصرش شما هستید؛ منظورم مسئولان اطلاع‌رسانی - شماره اجاره الو قلیون روشن - مثل صداوسیما و جراید است.

رسانه‌ها باید در رابطه با فست‌فودها اطلاع‌رسانی کنند که این غذا از چه موادی تشکیل شده و چقدر این نوع تغذیه خطرساز است. شما غذا را برای چه میل می‌کنید؟ برای نیاز بدنتان.

وقتی یک نفر غذای ناسالم می‌خورد ممکن است همان موقع تاثیرش را نفهمد، اما درنهایت به انواع بیماری‌ها دچار می‌شود. مثل - شماره اجاره الو قلیون روشن - سرطان روده و معده که الان اگر به بیمارستان‌ها سر بزنیم جوانان زیادی را می‌بینیم که به این بیماری دچار شده‌اند. من به شما قول شرف می‌دهم غذاهای ٤ تا ٥ هزارتومانی که در کنار خیابان فروخته می‌شوند از مواد خوراکی و غذایی متداول تهیه نمی‌شوند!


اما ظاهرا مواد غذایی ناسالم فقط مختص به فست‌فودها نیست و در سال‌های - شماره اجاره الو قلیون روشن - اخیر کباب ٥ هزارتومانی و خورش قیمه ٤ هزارتومانی هم به فروش می‌رسد و نشان می‌دهد مواد تشکیل‌دهنده آنها مواد متداولی نیست!
افزایش قیمت گوشت و برنج در سال‌های اخیر باعث به وجود آمدن پدیده کباب‌های ٥ هزارتومانی شده است! یک پرس غذا بدون - شماره اجاره الو قلیون روشن - احتساب - شماره اجاره الو قلیون روشن - مواد اولیه‌اش حداقل ١٢ تا ١٥ هزار تومان هزینه جانبی دارد؛ آب، برق، گاز، اجاره، مالیات و بیمه هزینه‌هایی هستند که صاحب یک چلوکبابی می‌پردازد.

با این تفاسیر چطور می‌شود یک پرس کباب ٥ هزارتومان قیمت داشته باشد؟! به‌هرحال اگر با این نرخ غذایی به فروش برسد، باید به مواد - شماره اجاره الو قلیون روشن - اولیه آن شک کرد و به نظر من افرادی که با این قیمت غذا به مردم می‌فروشند جزو خائنین به مردم هستند.
آقای حسینی‌تبریزی مواد تشکیل‌دهنده چلوکباب‌ها و خورش‌های ارزان‌قیمت چه چیزهایی است؟
من بلد نیستم! - شماره اجاره الو قلیون روشن - (با خنده) ماموران بهداشت باید این مکان‌ها و مواد اولیه‌شان را شناسایی کنند!

قیمت یک پرس چلوکباب مرغوب

قیمت یک پرس چلوکباب کوبیده خوب و سالم چقدر باید باشد؟
قیمت هر کیلو گوشت برای انواع کباب متفاوت است و - شماره اجاره الو قلیون روشن - هر کدام یک قیمتی دارند. به‌هرحال هر قیمتی که داشته باشد را باید ضربدر ١٠٠ گرم کنیم تا قیمت کباب - شماره اجاره الو قلیون روشن - به دست بیاید. برنج هم که الان حدود ١٣ هزار تومان قیمت دارد و برای هر پرس چلو حدود ١٥٠ گرم برنج مصرف می‌شود. این قیمت‌های به دست آمده را با هزینه روغن، زعفران، گوجه‌فرنگی و نان که جمع بزنیم به عدد ١٠ تا ١٢ - شماره اجاره الو قلیون روشن - هزار تومان می‌رسیم، بنابراین با احتساب هزینه‌های جانبی قیمت یک پرس چلوکباب خوب حدود ٢٢ تا ٢٥ هزار تومان است.


قیمت واقعی یک خورش خوب چطور؟
با - شماره اجاره الو قلیون روشن - در نظر گرفتن هزینه‌هایی که گفتم یک خورش خوب هم باید بین ١٧ تا ١٨ هزار تومان قیمت داشته - شماره اجاره الو قلیون روشن - باشد.
سال گذشته از طرف اتحادیه نرخ‌های مشخصی برای انواع مختلف چلوکباب‌ها اعلام شد، اما این قیمت‌ها در چلوکبابی‌های مختلف ثابت نبود و مثلا اگر قیمت چلو فیله کباب ٢٩ هزار تومان اعلام شده بود، اما در خیلی از چلوکبابی‌ها این غذا زیر ٥٠ هزارتومان نبود! این کار گران‌فروشی نیست؟


هر واحد صنفی شرایط فروش و قیمت‌هایش فرق می‌کند، مثلا رستورانی که گل یا دستمال کاغذی روی میزهایش می‌گذارد یا پرسنل متعدد با سرویس‌دهی بیشتری دارد، هزینه‌های جانبی‌اش با یک چلوکبابی که این امکانات را به مشتری نمی‌دهد، فرق می‌کند. دلیل اختلاف قیمت‌ها همین موضوع است و ما قیمت‌ها را در هر واحد صنفی منطبق با شرایط خودش تعریف می‌کنیم.

چلوکبابی‌ها حق ندارند حق سرویس بگیرند

آقای حسینی‌تبریزی، موضوع حق سرویس - شماره اجاره الو قلیون روشن - رستوران‌ها - شماره اجاره الو قلیون روشن - مثل پرداخت یا عدم‌پرداخت پول - شماره اجاره الو قلیون روشن - به پارک‌بان‌ها باعث سرگردانی مردم - شماره اجاره الو قلیون روشن - شده است، یعنی مردم هنوز نمی‌دانند که - شماره اجاره الو قلیون روشن - آیا یک رستوران حق دارد از مشتریانش حق سرویس بگیرد یا نه؟
هیچ واحد صنفی حق دریافت حق سرویس را ندارد.


اما در منوی خیلی از رستوران‌ها قیمت ١٠ تا ١٥‌درصدی حق سرویس نوشته شده و سرآخر هم از مشتری دریافت می‌شود!
این موضوع تخلف است و مردم اگر با چنین موضوعی برخورد کردند، همان لحظه می‌توانند به اتحادیه چلوکبابی‌ها و خورش‌ها اعلام کنند تا سریعا با این رستوران برخورد - شماره اجاره الو قلیون روشن - و جریمه‌ شود.


اگر موضوع حق سرویس تخلف است، پس چرا اصلا این پدیده وجود دارد؟ منظورم این است که حتما موضوع حق - شماره اجاره الو قلیون روشن - سرویس برای یک رستوران علتی داشت که رواج پیدا کرد.


حق سرویس تنها زمانی تخلف نیست که مشتری در یک رستوران، میهمانی‌ای مثل تولد بگیرد و برای چندین ساعت این فضا را اشغال کند. - شماره اجاره الو قلیون روشن - این زمان است که درواقع باید یک مبلغ توافقی به‌عنوان حق سرویس به رستوران‌دار بابت پرسنل و فضا و مدت زمانی که اشغال کرده است، بپردازد، بنابراین شاید منظور اولیه از حق سرویس این موضوع - شماره اجاره الو قلیون روشن - بوده است.


بیشترین - شماره اجاره الو قلیون روشن - شکایتی که به اتحادیه شما - شماره اجاره الو قلیون روشن - می‌شود مربوط به چیست؟
در مورد همین حق سرویس‌ها و ارزش افزوده است.
ارزش افزوده هم از آن دست معضلات شبیه به حق سرویس است. ماجرای این پول‌های اضافه بر نرخ اصلی غذا چیست؟
ارزش افزوده یک موضوع من درآوردی است. مطابق ابلاغیه سازمان امور مالیاتی برخی از واحدهای صنفی موظف شده‌اند تا مالیات ارزش بر افزوده را از مشتری دریافت - شماره اجاره الو قلیون روشن - و به حساب سازمان امور مالیاتی واریز کنند. اما واقعیت این است که - شماره اجاره الو قلیون روشن - غذا قوت لایموت مردم است و مجلس هم تصویب کرده که - شماره اجاره الو قلیون روشن - قوت لایموت مردم از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف است. اما متاسفانه وزارت دارایی این قانون را اجرا نمی‌کند و مردم برای هر غذایی که - شماره اجاره الو قلیون روشن - می‌خورند، باید ارزش افزوده پرداخت کنند!


با رستوران‌هایی که از مشتریانشان ارزش افزوده دریافت می‌کنند هم برخورد می‌کنید؟
ما - شماره اجاره الو قلیون روشن - درخصوص این موضوع اعتراض کرده و به مجلس نامه نوشته‌ایم. امیدوارم با درایت نمایندگان و قانون‌گذاران این معضل - شماره اجاره الو قلیون روشن - اجتماعی برای مردم حل شود. مردم را نباید رنجاند، مردم باید راضی باشند.

ما را به دوستان خود معرفی کنید


طراحی سایت و سئو توسط گلهای اندیشه
phone
instagram