تهران و شهرستان ها
لوگو

الو قلیان یک بار مصرف کوهسار


سفارش قلیون معمولی، عربی و اسپشیال

توجه! توجه! توجه!
* زمان استفاده از هر قلیان یک شب میباشد.
* قیمت سری اضافه (شامل تنباکو و ذغال اضافی) هر 60 هزار تومان میباشد.
* قلیان عرق نعنا جهت خرید بوده و قلیون متعلق به شما میگردد. قلیون های معمولی عربی و اسپشیال جهت اجاره هستند.

*نکات بهداشتی*
قلیون ها با شلنگ یک بار مصرف ارائه میشوند.
هر روز، شیشه، تنه و سری قلیون ها کامل شسته میشوند.
دود تنباکو سرطان زا است
قلیون عرق نعنا فاقد تنباکو و دود است

برای دریافت سفارش الو قلیون به راحتی میتوانید به سایت مراجعه کرده و با ثبت سفارش خود قلیون لاکچری خود رو در سریع ترین زمان ممکن به همراه طعم دلخواه خودتون درب منزل دریافت کرده و از آن لذت ببرید.

متن مطلب      کل مطالب     

تلفن سفارش : 09105084977


کد مطلب: 18192.html
۱۳۹۴/۰۹/۰۱ - ۱۵:۴۵

تنوع غذایی مانع از کمبود روی در بدن می‌شود

متخصص تغذیه با اشاره به اینکه درصد قابل توجهی از افرادی که در بدن کمبود عنصر روی دارند با کمبود آهن نیز مواجه هستند، گفت: در نظر گرفتن تنوع غذایی در جلوگیری از کمبود عناصر بدن به ویژه روی بسیار مهم است.

قُل قُل:متخصص تغذیه با اشاره به اینکه درصد قابل توجهی از افرادی که در بدن کمبود عنصر روی دارند با کمبود آهن - الو قلیان یک بار مصرف کوهسار - نیز مواجه هستند، گفت: در نظر گرفتن تنوع غذایی در جلوگیری از کمبود عناصر بدن به ویژه روی بسیار مهم است.


به گزارش بنابر اخبار قُل قُل به نقل از سلامت نیوز به - الو قلیان یک بار مصرف کوهسار - نقل از فارس، تیرنگ‌رضا نیستانی در - الو قلیان یک بار مصرف کوهسار - رابطه با کمبود عنصر روی و نحوه درمان آن اظهار داشت: روی یک عنصر کمیاب در بدن به شمار رفته که هر چند - الو قلیان یک بار مصرف کوهسار - مقدار اندک آن در بدن نیاز است، ولی همین مقدار برای حیات فرد ضروری به شمار می‌رود.


وی افزود: واکنشی در بدن نیست که به‌نوعی به عنصر روی وابسته نباشد. بیش از 200 آنزیم در بدن - الو قلیان یک بار مصرف کوهسار - شناسایی شده که عنصر روی در آن دخالت دارد. واکنش های مختلفی در بدن از بدو تولد تا مرگ مرتبط با عنصر روی بوده و بنا به دلایل شناخته نشده‌ای، کمبود آن در کودکان باعث کاهش رشد می‌شود.


متخصص تغذیه با اشاره به اینکه روی در واکنش‌هایی همچون هضم و جذب غذا نیز دخالت دارد، ادامه داد: اولین تظاهر کمبود روی در بدن کودکان با کاهش رشد نمودار می‌شود، بنابراین توجه به این مسئله برای والدین ضرورت دارد.


نیستانی بیان داشت: به لحاظ تاریخی، ابتدا در ایران و مصر بیماری بالینی کمبود روی در جهان گزارش شده است که - الو قلیان یک بار مصرف کوهسار - برخی از محققان در آن زمان نوع غذا و نان مصرفی را از علل این موضوع برشمردند.


وی با اشاره به اینکه عنصر روی توزیع گسترده‌ای در مواد غذایی همچون غلات، حبوبات، پروتئین‌ها و ... دارد، اظهار کرد: اولین بار - الو قلیان یک بار مصرف کوهسار - نیز در ایران کمبود روی در استان فارس گزارش شده و به گفته برخی از محققان، این مسئله در ارتباط با مصرف نانی تخمیر نشده به نام تنوک بوده است.


متخصص تغذیه بیان داشت: در گندم ماده‌ای به نام اسیدفیتیک وجود دارد که به فلزات دو ظرفیتی چسبیده و کمپلکس پیوند برقرار می‌کند و آن عنصر در بدن غیر قابل جذب می‌شود. همچنین آنزیمی داخل خمیر نان به نام فیتاز وجود داشته که در صورتی که نان به صورت تخمیر نشده حاصل شود، اسید فیتیک توسط فیتاز غیر فعال نشده و جذب فلزات در بدن کاهش می‌یابد.


نیستانی اشاره کرد: اسید فیتیک مانع جذب روی و عناصری دیگر در بدن می‌شود - الو قلیان یک بار مصرف کوهسار - و زمانی که مرحله خمیرمایه زدن یا تخمیر از نان حذف شود و جای آن را استفاده از - الو قلیان یک بار مصرف کوهسار - جوش شیرین بگیرد، شاهد عدم جذب فلزات در بدن می‌شویم.


وی با اشاره به - الو قلیان یک بار مصرف کوهسار - اینکه رژیم‌های متنوع غذایی اثر کمبود روی - الو قلیان یک بار مصرف کوهسار - را کاهش می‌دهد، گفت: در طبقات پایین‌دست و فقیر جامعه - الو قلیان یک بار مصرف کوهسار - اصولاً عمده مصرف ماده غذایی از طریق غلات انجام می‌گیرد و از آنجایی که عامل جبرانی از طریق دیگر غذاها همچون حبوبات، سبزی‌ها و پروتئین‌ها نیست، کمبود روی و دیگر عناصر بیشتر در بدن ایجاد می‌شود.


متخصص تغذیه با بیان اینکه این مسئله از طریق حقایق علمی - الو قلیان یک بار مصرف کوهسار - اثبات شده ولی در ایران هنوز مستند نشده است، گفت: بنابراین می‌توان گفت احتمال کمبود روی در طبقات محروم جامعه بیشتر از قشر مرفه است.


نیستانی در ادامه گفت: در - الو قلیان یک بار مصرف کوهسار - کودکان و دانش‌آموزان - الو قلیان یک بار مصرف کوهسار - دبستانی نان سهم زیادی در دریافت انرژی برای آنها ندارد و عوامل دیگری همچون بد بودن ترکیب رژیم غذایی و عدم رعایت اصل تنوع از مهمترین مسائل ایجاد شده در مورد کمبود روی بدن آنها است.


وی تأکید کرد: افرادی که تنوع تغذیه‌ای به دلایل اقتصادی و اجتماعی ندارند، کمبود روی در آنها بیشتر است، - الو قلیان یک بار مصرف کوهسار - بنابراین تنوع غذایی یک اصل بوده و باید در برنامه کودکان و بزرگسالان مورد توجه قرار گیرد.


متخصص تغذیه خاطرنشان کرد: کمبود روی یکی از ملاک‌های پایش - الو قلیان یک بار مصرف کوهسار - رشد کودکان به شمار می‌رود، همچنین درصد قابل توجهی از افرادی که کمبود روی دارند، با کمبود آهن نیز مواجه هستند. بنابراین توجه به رفع کمبود این عنصر در بدن جهت حفظ سلامتی - الو قلیان یک بار مصرف کوهسار - به ویژه در کودکان حائز اهمیت است.

ما را به دوستان خود معرفی کنید


طراحی سایت و سئو توسط گلهای اندیشه
phone
instagram